Araç Değer Kaybı


Araç Değer Kaybı nedir, Araç değer kaybında hesaplama nasıl olur ya da araç değer kaybı başvurusu nasıl yapılı.. v.s. v.s. v.s. 

Bu konuda çok sorular gelmesinden dolayı konuyu ele aldık... 

Araç değer kaybı nedir önce bunu öğrenmemiz gerekiyor. 

Araç değer kaybı kazaya karışmış olan araç ve ya araçların kaza sonrası değişen onarılan parçaların dan sonra aracınızın değerinin kaybolması durumunda Araç Değer Kaybına girmiş olursunuz..

Örnek vermek gerekirse ; 2013 X model bir aracınızın değeri 50.000 bin tl iken, bu kaza sonucu 1 kapının değişmesi,kaputun değişmesi, tamponun vuruktan dolayı onarılması gibi durumlarda araçların değeri 50.000 bin tl iken değişen parçalar ya da müdahale edilen durumlardan dolayı piyasa değeri 40.000 bin tl gibi hatta belkide değerinin daha da aşağısına düşmektedir. 

İşte bu durumda,  bu kazaya bağlı olarak aracınızın değer kayıplarını kusurlu tarafın sigortasından alma hakkına sahipsiniz.. 

Bunun için belirlenmiş kriterler yollar bulunmaktadır. 

Sigorta şirketleri bu konuda sadece aracın hasarının onarım ücretini yaparak bırakmaktadır. Fakat tekrar bir araç değer kaybı yaptırarak ilgili sigorta şirketlerinden bu tazminatı alabilirsiniz... 

Yorumlar kısmından bize bu konuda sormak istediğiniz sorularınızı yöneltebilirsiniz.. 

 

 


Sosyal Medyada Paylaş:


Yorum Yapübeyit ÇELİKDEMİR Yazdı - 2018-12-20

Verdiğiniz bilgi için teşekkürler. 29/09/2018 günü kaza yaptım.Kaza da %100 karşı taraf kusurlu bulundu.Aracım 2011 model fıorıno'dır. 20/12/2018 tarihi (80gün geçmesine rağmen)karşı tarafın sigorta şirketi halen mağduriyetimi gidermedi.Aracımı kendi imkanlarımla yaptırdım ve faturaları sigorta şirketine yolladım,bekliyorum. NOT:Aracım orjinal olup değişeni,boyananı yoktur.Aracım kapalı kasa hafifi ticari ruhsatlıdır. 128000 km'dedir. 1.Acaba mağdur edildiğim bu 80 gün için bir tazminat hakkım var mıdır? 2.Aracımın değer kaybı ne kadardır?

Ali Yazdı - 2018-01-04

Güzel bilgiler, faydalandım

Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık

Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık

Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık