Sağlık Kurulu(Heyet Raporunun) Önemi


Sağlık Kurulu (Heyet Raporunun) Önemi ?

Ülkemizde her yıl bir çok kez trafik kazası meydana gelmektedir. Bu kazalardan doğan mağduriyetler çerçevesinde araç içinde yada araç dışında olduğunuz zamanlarda size çarpan araç yada içerisinde bulunduğunuz araçtan sigortalı olduğunu bilmeyen insanlar, malesef 2. mağduriyetlerini de işte tam burada yaşamaktadırlar.

Sonrasında tedavi süreci giderler giderler, derken sağdan soldan aldıkları bilgiye ya da bir kaç bu işi biz yaparız biliyoruz gibi konuşmalarından sonra ön bir bilgi alarak güven ortamı yaratmakta sonucunda işlemlere başlanıp 3. mağduriyetlerini de Sağlık Kurulu Raporlarında yaşamaktadırlar.

Peki biz bu durumda nasıl bir yol izliyoruz?

Trafik kazası geçirmiş ve bu kaza sonucunda sigorta şirketlerinden mağduriyet bedelini yaşını baktığı çocuk sayısını ya da geride bıraktığı bakmakla yükümlü bulunduğu tüm kişi ve kişilerin çalışmasını yaparak,

İlk önce, 6/12 ay arasını geçirmiş kişiler için Sigorta şirketlerinin onayladığı Hakim Hastane adı ile de bilinen Özür Durum Raporu vermeye yetkili olan hastanelerden kazaya bağlı oluşan tedavi süreçlerine girmiş olan mağduriyetlikleriniz den dolayı  yüzdelik olmak kaydı ile rapor alınarak ilk aşamayı başlatıyoruz.

Sonrasında aldığımız rapor karşılığında uzman ekiplerimiz tarafından sigorta şirketlerinden alacağınız tazminat oranı hesaplanarak ilgili sigorta şirketine ve takibini yaptığımız kişiye bilgimizi veriyoruz.

O zaman şunu diyebiliriz..

Sigorta şirketine sunacağınız Sağlık Kurulu yada Özür Durum Bildirir Raporu çok önemli. Eğer ilgili bölümlere branşlara muayene olmak yerine eksik bir muayene sonucunda az bir oran alabilir bunun karşılığında sigorta şirketlerinden tazminat alır iken hakkınız olan paranın daha aşağısında bir ücret alarak tüm haklarınızdan feragat ediyor olabilirsiniz..

İşte, şimdi sıra bizde diyerek konuya giriyorum.

Önce düzgün inceleme yaparak puan alabileceğiniz bölümlere muayeneleri olacaksınız daha sonrasında düzgün aldığınız raporu sigorta şirketine tanzim edeceksiniz, fakat bunu yaparken de bu işi gerçekten bilen uzman kişi ve ya kişilerden almanız gereken parayı hesaplattır manız gerekmektedir.

Peki bu ödemeyi aldım, bu kadar mı ?

Hayır ..

İşte burada 2. bir tazminat hakkınız daha var, bu da Adli Tıp dan alacağınız Rapor !

Buna biraz daha kulak verin, Hastanelerden aldığınız sağlık kurulu raporu harici kaza yaptığınız süreç itibari ile 18 ayını tamamlamış kişi ve ya kişiler 2. bir tazminat hakkına sahip.

Alacağınız 2. Adil tıp raporu neticesinde tekrar ilgili sigorta şirketinden ödeme alabiliyorsunuz.

Tabi bununda belirli kriterleri mevcut orası da bize her başvuran ve takip edeceğimiz kişiler ile alakalı olacaktır.


Sosyal Medyada Paylaş:


Yorum YapTrafik Kazası Tazminatı - Hasar Danışmanlık Trafik Kazası Tazminatı - Hasar Danışmanlık Trafik Kazası Tazminatı - Hasar Danışmanlık Trafik Kazası Tazminatı - Hasar Danışmanlık

Trafik Kazası Tazminatı - Hasar Danışmanlık

Trafik Kazası Tazminatı - Hasar Danışmanlık