Trafik Kazası Sonrası Tazminat


Trafik kazası sonrasında, kaza tazminatı için neler yapabilirsiniz bu başlık altında anlatmaya çalışacağız ;

Trafik kaza tazminatı, kaza sonrası kişi veya kişiler de kalıcı bir mağduriyet oluşması vücut fonksiyonların da kısıtlılık oluşması v.b. durumlar da kalıcı bir hasar oluşması gibi söz konusu durumlar da sorumlu ( Kusurlu) araç sigortasın dan tazminat alma hakkınız bulunmaktadır. 

Bunun izleyeceğiniz yollar şu şekildedir ; 

1 - Kaza sonrası tüm adli bulgularınızı (Tutanaklar,İfadeler, Savcılık evraklarını v.b.) gibi dosyanızı oluşturmanız gerekmektedir. 

2 - Kaza sonrası, tüm hastane evraklarınızı ( Film,Grafi,MR,BT gibi kazaya bağlı) çekilen tüm epikrizlerinizi ve raporlarınız gibi dosyanızı oluşturun,

Yukarıdaki işlemleri kaza sonrasın da tamamiyle ulaşabilirsinizişte önemli maddeye geldik ki tüm mağduriyetleriniz bu nokta da doğuyor. 

3 - Hakem hastanelerden, Eğitim ve Araştırma Hastanelerin den "Sağlık Raporu" bir diğer adı "Heyet Raporu" almanız gerekmektedir, bunun için de kazaya bağlı olarak Rapor almanız gerekmektedir. 

Burada önemli olan nokta şudur ki "Alacağınız Tazminatı"  bağlayacak nokta kazaya bağlı tüm polikliniklere girmeniz gerekmektedir,  aksi taktir de sigorta şirketlerine başvurduğunuz rapor oranı az olacağından tazminat hesaplamaların da buna göre hesaplanan tutar düşük olacak buda hak kaybına yol açacaktır. 

4 - Diyelim ki, bu raporu da hallettiniz ve Sigorta şirketine başvuru da bulundunuz, Sigorta şirketi gerek görmediği taktir de Eksik evrak temin etmenizi istemeyecektir ve dosyanız Bedeni Hasar Uzmanları tarafından incelendikten sonra, Hesaba (Aktuerya) yapılarak size bir ödeme teklifi verilecektir.

Peki Sigorta şirketinin sunduğu, tazminat ödemesi doğru mu? Eksik mi Tam mı Fazla mı? işte bu nokta da bir Uzman dan ya da bu konu ile ilgilenen Hukuk Büroların dan destek almanız çok doğru olur. 

Diyelim ki siz bunu gerek görmediniz her hangi bir hesap v.s. yaptırmadınız ve bu ödemeyi aldığınız da 2 gün sonra bir uzmana danıştınız ve size almış olduğunuz parayı eksik olduğunu düşünmüşse tekrar "Eksik Ödeme " talebin de bulunabilirsiniz, fakat genel de sigorta şirketleri eksik ödemeleri çok uygun bulmamakta ve ödeme yapmamaktadır. 
Bu durum da izleyeceğiniz yol kesinlikle ve kesinlikle Avukattan destek almak  en mantıklısıdır, çünkü bu yol Dava ya da Tahkim komisyonu dediğimiz sürece gireceğin den bir Avukat aracılığı ile bu işi yapmak çok sağlıklı olacaktır. 

Trafik kazasına ait tüm tazminat iş ve işlemleri bu şekilde ilerlemektedir, size gelip çeşitli vaatlerde  bulunarak sizlere daha fazla para kazanacağınızı ya da daha kısa sürede bu tazminatı alacağının sözünü veren kişi veya kişilere kesinlikle inanmayınız.. 

Tekrar mağduriyet yaşamamanız dileğiyle.. 

 

   


Sosyal Medyada Paylaş:


Yorum YapTrafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık

Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık

Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık