trafik kazası tazminat başvurusu ne kadar sürer, Ne yapmam gerekir?


Trafik kazası tazminat davası ne kadar sürer ve yapmam gerekir... 

Makalemize başlamadan önce şunu bilmenizi isterim ki, muhattap olduğunuz sigorta şirketine kesinlikle ilk adım olarak dava açılmaması taraftarıyım.. 

Neden mi ?

İlgili sigorta şirketlerinin zaten sizin mağduriyetiniz göre ödemekle yükümlü olduğu zaman ve gün bulunmaktadır. Bazı sigorta şirketleri bu zamandan daha da çabuk başvurunuza dönüş yapıp ödeme işlemine geçilmektedir.

Nedendir ki, sigorta şirketlerine başvuru yapmak yerine insanları daha da mağdur ederek hatta mağdur bırakarak farklı yollara gidilmektedir. Belkide 30 gün içerisinde halledilecek çözülecek bir işlemde daha da fazla bekletilerek bu zaman dilimi aylara bölünmektedir.

Normal şartlarda sigorta şirketi 15 gün içerisinde ilgili kişinin başvuru yapması durumunda bu zaman içerisinde ödeme yapılmaktadır.

Bizler bu konuda sizlere bilgi vermekten onur duyuyoruz ve istiyoruz ki trafik kazası sonrası gelin haklarınızı önce bize danışın..

Kazasız günler dileriz.. 


Sosyal Medyada Paylaş:


Yorum Yaphasardanismanlik Yazdı - 2019-01-12

Übeyit bey, öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunmak isteriz, allah beterinden saklasın. Gelelim konumuza, geçirmiş olduğunuz trafik kazasına bağlı olarak belirttiğiniz hususlara göre kaza da sizin kusur oranınız yok. Belirtmiş olduğunuz kazanız ise " Araç Değer Kaybına" girmektedir, bunda yapılacak tek yol şudur ki, doğru olan yöntem sigorta şirketleri ile uyuşmazlığın meydana gelmesi sizin Tahkime başvurmanızın yolunu açmıştır. Sigorta Tahkim Komisyonuna başvurarak, elinizde bulunan tüm evraklar ile ve artı olarak Aracınızın değer kaybını gösterir expertiz raporunuz ile bu uyuşmazlık belirlenmiş Hakemler tarafın dan 120 gün içerisin de sonuçlandırılacaktır. Kazasız günler dileriz..

ÜBEYİT ÇELİKDEMİR Yazdı - 2019-01-08

Aracım 2011 model FIORINO'dur. Kaza yaptığımda 12900 km'deydi.29/09/2018 tarihinde kaza yaptım. %100 karşı taraf kusurlu bulundu.Karşı tarafın sigorta şirketitüm uğraşmalarıma rağmen 02/01/2019 tarihinde toplam masraflarımdan 3500TL eksik ödeme yaptı. Aracımın sol iki kapısı,arka dingil,eksoz,sol arka çamurluğusağve sol amrtisörleri değişti. Bu duruma göre; 1.bu gecikmeden dolayı her hangi bir tazminat hakkım var mı? 2.Aracıma değer kaybı ödemesi yapmadı,tekrar başvuru yaptım. Ödemeyi ne kadar zamana yapar? 3. Aracım orjinal'di fakat eksper 1220 TL değer kaybı biçmiş,bu miktar az değil mi? Miktara itiraz hakkım var mı? İlginiz için şimdiden teşekkürler. Kolay gelsin.

hasardanismanlik Yazdı - 2018-03-01

Dosyanızı görmeden zaman belirlemek yanlış olur. Fakat tüm işlemleri yapılmış olduğunu düşünürsek 15/20 gün içerisinde talepleriniz karşılanmaktadır. Sigorta şirketlerine göre de bu durum değişkenlik göstermektedir. İletişim bilginiz yazarsanız size ulaşabiliriz.

Gaye Yazdı - 2018-02-28

Merhaba. Sizinle çalışmaya başladıktan sonra toplamda ne kadar sürüyor tazminatın ödenmesi. Yaralanmali ve vefatli kazalarda?

Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık

Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık

Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık