Trafik Kazası Tazminatı Nedir?


Trafik Kazası Tazminatı Nedir?

Trafik kazası tazminatı nedir sorusuna yanıt aslında çok basit olmakla birlikte, forumlarda ve bilgilendirme makalelerinde çok büyük eksiklik içerdiğinden biz de klavyemize almak istedik.

Trafik Kazası Tazminatı bir kişinin ve ya kişilerin karışmış olduğu trafik kazası sonucu bu kazadan dolayı, dolaylı ya da direk olarak yaralanan kişilerin kaza sonrası fiziki bedensel zararlarının karşılanması için kusurlu olan araçların sigortasından alınan tazminata trafik kazası tazminatı denir.

Trafik kazası tazminatı süreci elbette sigorta şirketlerine göre kısmi olarak da olsa farklılık göstermekte... 

Örnek vermek gerekirse; düşünün ki, ( Allah korusun) Trafik kazası geçirdiniz ve bu kaza sonucunda sakat kaldınız ya da bir akrabanız bu kaza sonrasında sakat kaldı. 

Öncelikle bu kazanın oluşumunda aracınız kusurlu muydu? Ya da karşı taraf mı kusurlu idi,  yada direk olarak her ikiside mi suçlu idi.. 

Tamam o zaman ne yapıyoruz, kusurlu olan araçların trafik sigortalarına başvurarak Trafik Kazası Tazminatlarıımızı istiyoruz.. 

Peki başvurumu yaptım. Sigorta şirketi benden ne ister?

Trafik kazası tazminatı için kusurlu sigorta şirketine başvurunuzu yaptınız sizden direk olarak belirli evrakları isteyeceklerdir.

  • Trafik kaza raporu
  • Tetkik ve tedavi evraklarınız
  • Genel adli rapor formu,
  • Tüm işlemler sonucu " Sağlık Kurulu Raporu" almanız gerekmektedir. 

Diyelim ki tüm bu evraklarınızı verdiniz, ama sigorta şirketi 15 günlük cevap vermesi gerekirken size cevap vermedi ya da hiç bir şekilde ödeme yapmadı?

Ne yapacağız? İşte bu durumlarda www.hasardanismanlik.com ailesi olarak tüm bu işlemleriniz için danışmanlık hizmeti veriyoruz.. 

Tabiki burada unutulmaması gereken en önemli can alıcı nokta "Sağlık Kurulu Raporu" dur. 

Bunun için de http://hasardanismanlik.com/detay/saglik-kurulu-raporu-alirken-yapilan-yanlisliklar

Makalemizden devamını okuyabilirsiniz.. 

 


Sosyal Medyada Paylaş:


Yorum YapTrafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık

Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık

Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık