Trafik Sigortasından Tazminat Talep Etmek


Trafik Sigortasından tazminat talep etmek

Trafik sigortalarından tazminat talep etmek için nasıl yol izlemek gerekir?

Sigortalar kaza tazminat taleplerini nasıl değerlendirir?

Trafik sigortasından tazminat talep etmek için talep edecek kişi ya da kişilerce olaya konu olan kusurlu araçların trafik sigortalarına başvurmak gerekmektedir.

Peki tazminat talep edeceğim ama sigorta şirketi benden neler ister?

Trafik sigortaları kaza sonrası tazminat talebinde bulunan kişilerce belirli kriterlerde evraklar istenmektedir. Bunların temini ilk gidilen hastaneler ve olaya konu olan adliyelerden sağlanmaktadır.

Bunun yanı sıra kişilerin tazminat talebinde bulunabilmesi için, mağduriyetini gösterir "Sağlık Kurulu Raporu" almış olması gerekmektedir. Çünkü sigorta şirketleri ilgili kişinin başvurusunu incelerken, alınan "Sağlık Kurulu Raporu" üzerinden kişiye tazminat belirleyeceğinden, ilk ve önemli olan husus budur.
Daha sonrasında, ilgili kişinin aldığı maaşı, kaza öncesi ve sonrası olmak kaydı ile evli ise eşinin ve çocuklarının sayısı v.b. kriterler söz konusu olmaktadır.

Trafik sigortasına tazminat için başvuru yaparken yapılan hatalar?

Trafik sigortalarına başvurular yapılırken, bir kelimesini geçirdiğimiz "Sağlık Kurulu Raporu" ciddi derecede önem arz etmektedir.Bilinir ki sigorta şirketleri trafik kazası sonucu tazminat talebinde bulunan kişilerin engel durumunu göz önüne alarak bir tazminat hesabı yapmaktadırlar. 

Ama daha önce başımıza böyle bir talihsiz olay gelmediği için insanlar bu konuya hakim olmadıklarından rast gele alınan bir sağlık raporu sonrası başvurularında daha az tazminat talebini kabul etmek zorunda kalırlar.

Örnek vermek gerekirse : X bir engel durumunun karşılığı "Sağlık Kurulu Raporunda " 10 iken, eksik yapılan muayeneler sonucunda bu oran 5 yada 3 ya da 1 olarak çıkmaktadır. Bu durumda kişiler tazminat taleblerinde aslında 1 kez daha mağduriyet yaşamaktadırlar.

Önemle arz ederim ki, lütfen tazminat taleplerini yapmadan önce özellikle "Sağlık Kurulu Raporu" almadan önce hasardanismanlik.com olarak bizleri tercih ediniz ve vereceğimiz bilgiler doğrultusunda hak ettiğiniz meblayı elinize alın.

 


Sosyal Medyada Paylaş:


Yorum YapTrafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık

Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık

Trafik Kaza Tazminatı - Hasar Danışmanlık